Sıkça Sorulan Sorular
Sanal koşu hangi tarihler arasında?
29 Ekim - 1 Kasım 2020 tarihleri arasında istediğin zaman koşabilirsin.
Sanal koşu hangi parkurda olacak?
Koşacağın yeri sen belirleyeceksin. Yürüyüş ve koşu mesafesi 8K.
Sanal koşuya nasıl katılabilirim?
Alivex'e gir ve kayıt ol. 29 Ekim’e kadar koşuya kayıt olman gerekli.
29 Ekim Atatürk Koşusu’na kayıt ücretli mi?
Hayır, koşuya katılım ve kayıt ücretsiz.
Ancak isteğe bağlı olarak alabileceğiniz koşu kitleri (Atatürk Koşusu şapkası, maskesi ve tişörtü) 30 TL karşılığında alabilirsin.
Türkiye’de yaşamıyorum, yine de yarışa katılabilir miyim?
Evet. Dünyanın neresinde olursan ol Atatürk Koşusu’na katılabilirsin. Dikkat etmen gereken tek husus bulunduğun ülke ile Türkiye’deki zaman farkı. Türkiye zaman dilimine göre 29 Ekim-1 Kasım arasında koşunu tamamla ve 1 Kasım akşamına kadar koşu sonucunu gönder. Madalya ve sertifikalar dijital ortamda seninle paylaşılacak.
Koşumu nasıl kaydetmeliyim?
GPS özelliği olan bir spor sağlık uygulaması ile koşu/yürüyüş etkinliğini kaydetmen gerekli. Koşunu tamamladıktan sonra ise faaliyet ekran görüntünü sonuç sayfasında adına açılan bölüme yükle.
Koşucu kiti satın alarak TEV’e bağış yaptım. Peki, kitimi nasıl teslim alacağım?

İstanbul, Ankara ve İzmir illeri için 21 Ekim - 28 Ekim* tarihleri arasında Yalı Spor mağazalarından kitini teslim alabilirsin. Diğer illerden kit satın alman durumunda kitin en kısa sürede kargoya teslim edilecektir**

İSTANBUL
Yalı Spor Moi Kids
Yalı Spor Metrogarden Kids

ANKARA
Ankamall Sneaks Cloud

İZMİR
Hilltown Yalı Spor

* İstanbul, İzmir ve Ankara illeri dışında kit siparişlerinin en geç 25 Ekim tarihine kadar oluşturulması gerekmektedir. **Kitler alıcı ödemeli gönderilecektir.

Ücretsiz kayıt oldum fakat, kit satın almak istiyorum. Ne yapmalıyım?
info@alivex.com ‘a bu durumu anlatan bir mail iletmelisin. Alivex yetkilileri mevcut kaydını silerek tekrar kayıt gerçekleştirmeni sağlayacaktır. Tekrar kayıt olurken koşucu kitini sipariş etmeyi unutmamalısın.
GPS özellikli spor saati kullanmalı mıyım?
Tercih senin! Dilersen GPS özelliği olan spor saatini kullanabilirsin. GPS özellikli spor saatin yoksa akıllı telefonuna ücretsiz yükleyebileceğin Strava veya Nike Run Club gibi uygulamalar üzerinden antrenmanını kaydedebilir, sonucunu bizlerle paylaşabilirsin.
Koşuya başladıktan sonra durdurabilir miyim?
Hayır, koşuna başladıktan sonra belirlediğin parkuru tek seferde tamamlaman gerekli.
Atatürk Koşusu’nu yürüyerek tamamlayabilir miyim?
Sanal koşu mesafeni koşarak ya da yürüyerek tamamlayabilirsin. Önemli olan sağlık için hareket etmek. Düzenli hareket etmiyorsan kontrol amaçlı bir sağlık muayenesi olmanda fayda var.
Parkurda almam gereken Covid-19 önlemleri nelerdir?
Koşacağın veya yürüyeceğin alana ulaşımında mutlaka maske kullanmalısın. Kit satın alarak, Atatürk Koşusu’na özel hazırladığımız maskeni kullanabilir, geleceğimiz olan çocukların eğitimine destek olabilirsin. Ayrıca, parkurda sosyal mesafe kurallarına uymalı ve atıklarını koşu parkurunda bırakmamalısın.
Anı madalyası olacak mı?
Evet, online madalyan olacak.
Yarış kiti neden ücretli?
Atatürk Koşusu ücretsiz. Ancak satın alacağın koşu kitleriyle uzaktan eğitim için çocuklarımıza destek olacaksın. 25 Ekim’e kadar siparişini vermen gerekmekte.
Yarış sonunda bir ödül kazanacak mıyım?
Hayır. Atatürk Koşusu’nda sadece çocuklarımızın eğitimine destek olmak için koşacağız. Çünkü bizim en büyük ödülümüz, aydınlık geleceğimizin mimarı çocuklarımız.